Rady, tipy a triky na mytí oken.

Jak vyleštit okna hned na poprvé a beze šmouh?

Vyhledali jsme pár rad, všechny jsou jednoduché, nebojte se experimentovat. Není dobré pustit se do mytí oken, když svítí slunce přímo na jejich plochu. Díky rychlejšímu odpařování tak totiž mnohem snáze při leštění vznikají nežádoucí šmouhy na skle.

Krásný lesk a zvládnutí i více zašpiněných skel – to dokáže ocet ve spojení s teplou vodou.
Přidáte-li do teplé vody pár kapek octa, zbavíte skla nečistot snadněji, navíc se budou krásně lesknout

Okna vyleštíte novinovým papírem – k závěrečnému leštění můžete využít i staré noviny (ne časopisy), chce to ovšem dostatek sil, aby byl výsledek perfektní

Skla můžete mýt i vlažnou vodou, do které (asi do pěti litrů), přidáte sáček rozmíchaného vanilkového pudinku s kapkou prostředku na nádobí. Po uschnutí stačí skla vyleštit suchým hadříkem, okna budou nejen umytá, ale provoní i byt.

Mytí zvládne i dětský šampon, čpavek, kukuřičný škrob, výluh z listů kopřivy či panák slivovice přidaný do vody.

K výraznému lesku se také používá slaná voda – dávkování je asi polévková lžíce na litr vody, tímto roztokem okna umyjte. Poté některým způsobem vyleštěte. Poradí si s víc zašpiněnými skly.

Okna dokonale vyleští i staré silonky. Zajímavý materiál – obyčejné silonky. Stačí si připravit studenou vodu, silonky do ní namočit a umýt s nimi okno, přeleštit a máte okno vyleštěno.

Stěrka je k nezaplacení

Úžasné jsou stěrky, gumové, dobře přiléhající. V obchodě určitě neberte tu nejlevnější, dívejte se dobře na gumovou část, která bude klouzat po okně. Musí být dostatečně pevná, ale zároveň pružná a hlavně rovná. Jakákoliv nerovnost vám bude dělat na okně mokrou šmouhu… Takže špínu rozmočenou ve vodě z oken jednoduše setřete směrem dolů. Sklo tak bude téměř suché. Jen si k dolnímu rámu připravte další hadřík, aby vám špinavá voda nestékala na parapet nebo na koberec. U velmi silně znečištěných oken musíte celý postup s odmočením a setřením i vícekrát zopakovat.

Kontakt:
Úklidový Servis Cajk
telefon: 776 63 63 63